Bojer na zamarzniętym jeziorze
bojery

Historia SkySail

to już naście lat

Historia SkySail

Żeglarstwo i wodę pokochaliśmy od najmłodszych lat. Od wczesnej młodości żeglowaliśmy po morzach i jeziorach, zdobywając kolejne uprawnienia w różnych firmach szkoleniowych i klubach żeglarskich (Gdynia, Puck), co umożliwiło nam poznanie lepszych i gorszych praktyk szkoleniowych, z których wyciągaliśmy wnioski. Po zdobyciu stopni instruktorskich rozpoczęliśmy współpracę z olsztyńskimi organizacjami żeglarskimi: Yacht Klubu Polski Olsztyn oraz Kolejowy Klub Sportowy Warmia w zakresie szkoleń żeglarskich i motorowodnych, z iławską przystanią Pod Omegą w dziedzinie organizacji śródlądowych rejsów wędrownych oraz w firmą X-Ray w zakresie organizacji imprez integracyjnych.

   W efekcie zdobycia tak bogatych doświadczeń oraz budzenia się coraz większych ambicji w dziedzinie propagowania żeglarstwa w 2006 roku powstała firma Skysail. W roku 2007 rozpoczęliśmy owocną współpracę z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie, którą kontynuujemy do dziś. Także w 2007 roku wprowadziliśmy szerszą ofertę morskich rejsów stażowo – szkoleniowych oraz kursów na wyższe stopnie żeglarskie, w tym także instruktorskie, aby umożliwić naszym kursantom rozwój i zdobywanie kolejnych patentów. Zaczęliśmy również organizować inne formy aktywnego wypoczynku, takie, jak: spływy kajakowe, obozy żeglarskie czy zielone szkoły.

   W kolejnych latach rozpoczęliśmy samodzielną organizację imprez integracyjnych na wodzie, z radością obserwując jak żeglarstwo pozwala pracownikom firm z różnych branż oderwać się od codzienności, wypocząć i przywrócić im radość i pasję życia. Nawiązanie współpracy z najlepszymi firmami branży eventowej oraz dotychczasowe doświadczenie pozwoliło nam wypracować pozycję lidera na rynku żeglarskich imprez integracyjnych. Obecnie cieszymy się zaufaniem między innymi takich klientów, jak Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, Michelin, Netto czy Compensa. Mamy przyjemność organizować dla naszych klientów między innymi imprezy w formie regat morskich i śródlądowych oraz rejsów w kraju i za granicą.  

   W 2009 roku powstała zaprzyjaźniona Tawerna Tortuga , olsztyński pub żeglarski (ul.Pieniężnego 15), z którym od początku współpracowaliśmy organizując wspólnie imprezy. Tortuga stała się dla nas drugim domem, miejscem spotkań instruktorów, kursantów i innych osób ze środowiska żeglarskiego. Było to wspaniałe miejsce, gdzie można było skosztować zacnych żeglarskich trunków, posłuchać szant oraz rocka, także na żywo, a jeśli dopisało szczęście również ciekawych żeglarskich opowieści. 
   Wiosną 2011 roku otworzyliśmy Olsztyńską Szkołę Windsurfingu Skysail, której baza mieści się na Plaży Miejskiej. Jest to jedyna w Olsztynie szkoła windsurfingu. Oprócz kursów dla dorosłych i lekcji indywidualnych prowadzimy także zajęcia dla dzieci w formie półkolonii, połączone z zajęciami z podstaw żeglarstwa. 

   Ponadto na początku 2011 roku przystąpiliśmy do Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS i uzyskaliśmy ZŁOTĄ Licencję Szkoleniową HALS na wody śródlądowe.

   Z każdym rokiem staramy się rozwijać i podnosić zarówno jakość, jak i ilość usług jakie oferujemy. W sezonie 2011 z naszych kursów na stopień żeglarza jachtowego skorzystało 216 osób, co pozwoliło nam uplasować się na drugim miejscu w rankingu firm szkolących na stopnie żeglarskie w województwie warmińsko – mazurskim. Z pośród 16 osób, które w naszym województwie uzyskały w 2011 roku stopień Młodszego Instruktora Żeglarstwa aż 12 szkoliło się na naszym kursie, natomiast wszystkie 5 osób, które uzyskały stopień Instruktora Żeglarstwa szkoliły się u nas. Także w dziedzinie kursów motorowodnych w sezonie 2011 uplasowaliśmy się na drugim miejscu 
w regionie.

   Pod koniec 2011 roku jako firma Skysail świętowaliśmy swoje 5 urodziny, chodź żeglarska pasja zawładnęła naszym życiem dużo wcześniej. Od lat działamy na rzecz promocji żeglarstwa w najlepszym tego słowa znaczeniu: kultury i etykiety żeglarskiej, wychowania i kształtowania charakteru przez  żeglarstwo. Przez te lata rozwinęliśmy się i poszerzyliśmy zakres oferowanych usług, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Wierzymy w to że żeglarstwo to jedna z najpiękniejszych pasji dlatego marzymy o tym, aby każdy mógł się nim cieszyć.

Kolejne 5 – lat minęło jak błysk komety …. Nie wiadomo, kiedy to minęło, a u nas działo się wiele.

Firma nadal się rozwija choć przez ostatnie lata przeżyliśmy parę sztormów mniejszych i większych, ale znów wpływamy na spokojne wody mocniejsi o nowe doświadczenia. W 2014  znikła z zakresu naszych działań Tawerna Tortuga  w której działo się wiele koncerty szantowe i nie tylko; imprezy okolicznościowe i spontaniczne spotkania też były nie zapomniane. Więc pewnie jeszcze kiedyś Tortuga odżyje w innym miejscu z innymi ludźmi, ale z żeglarskim klimatem.

W związku z dużymi inwestycjami prowadzącymi przez miasto wzdłuż brzegów naszego pięknego jez. Ukiel zmienialiśmy miejsce naszej działalności z Plaży Miejskiej na Słoneczną Polanę i po skończeniu inwestycji znów wróciliśmy na teren nowo otwartego obiektu CRS UKIEL.

W zakresie żeglarstwa rozwijamy się prężnie i niech ktoś nas powstrzyma. Rozrosłam nam się oferta rejsowa już na stałe w naszym kalendarzu zagościły „Rejsy  Absolwenckie” zarówno wiosenne, jak i jesienne, na których spotykają się żeglarze wyszkoleni na naszych kursach, a jest ich nie mało i ciągle przybywa. Szkolimy żeglarzy jachtowych, jachtowych sterników morskich , sterników motorowodnych i morskich sterników motorowodnych, ale również szkolimy nową kadrę instruktorską, której stale na brakuje (Statystyk nie prowadzimy bo kto by ogarnął te liczby ;).

  • Ale w związku z rozrastającą się ofertą Warmia i Mazury choć piękne zaczynają być dla nas za małe ;).
  • Narodziła nam się więc „nowa świecka tradycja” Rejsów absolwenckich w Chorwacji.
  • Latem, jak to w sezonie, dzieje się wiele, ale zimą też można coś podziałać i od 2015 roku wprowadziliśmy stałe elementy w naszej ofercie szkoleniowej: dla przyszłych sterników morskich – warsztaty nawigacyjne, dla chcących pływać po morzach i oceanach – warsztaty SRC

I w przyszłych sezonach planujemy kolejne nowe szkolenia np. regatowe, meteorologia dla żeglarzy i kto wie, co jeszcze…


Olsztyńska Szkoła Windsurfingu Skysail zmieniła swoją siedzibę i już kilka lat organizujemy windsurfingową przygodę dla dzieci, młodzieży i dorosłych w nowej bazie plaża  HOTELU KUR. To miejsce, które w sezonie tętni prawdziwym życiem windsurfingu. To tu szkolimy młodzież i dorosłych, a dzieci spędzają wakacje na półkoloniach windsurfingowych.

Od 2013 zarządzamy nowo wybudowaną EKO – MARINĄ w Zalewie. Tu też się działo i dzieje. Organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy na terenie ekomariny wiele imprez i regat np. między innymi Puchar Polski w klasie Omega , sportowy Dzień Dziecka.

Nowy dzieckiem firmy Skysail jest SKYSAIL EVENTY, która zajmuje się organizacją imprez organizacją imprez dla firmy, które nie znają ograniczeń, spełniamy ich wszystkie marzenia np. zimowe olimpiady; imprezy sportowe, tematyczne, rejsy i regaty itp.  Przy organizacji tych imprez ogranicza nas tylko budżet firm ;), ale to też jesteśmy w stanie zmienić.

Teraz dzielnie przygotowujemy się do 10 – lecia firmy.  A będzie się działo!!! Mamy wiele niespodzianek dla kursantów, kontrahentów, instruktorów i  przyjaciół.

Sezon 2016 – SEZON JUBILEUSZU  to duże zmiany. Od tego roku szkolimy już na naszych pięknych firmowych jachtach o nazwach Bora, Passat, Mistral, Monsun, Leste; mamy nadzieję, że tym sposobem złapiemy pomyślne wiatry na kolejne lata naszej firmy.  Ciężki sezon, w którym wyszkoliliśmy ponad 200 kursantów i zorganizowaliśmy kilkanaście rejsów morskich i śródlądowych, regaty, eventy, półkolonie i wiele różnych imprez, dał nam dużo satysfakcji i chęci do dalszego działania. 
„Luzuj cumy wyobraźni” to hasło stało się przewodnim motywem w naszych działaniach.  Jubileuszowy sezon zakończony został spotkaniem instruktorów, przyjaciół 
i współpracowników firmy w zaprzyjaźnionej restauracji „ Tatarak” w hotelu Kur, gdzie wspominaliśmy te złe i dobra chwile związane ze Skysail (tych dobrych było znacznie więcej) oraz robiliśmy plany na następne lata…… oby ich było jak najwięcej.

   Rok 2017 to rok stabilizacji, czyli dalej prężnie działa Olsztyńska Szkoła Windsurfingu Skysail, dalej zarządzamy Ekomariną w Zalewie, dalej prowadzimy szkolenia szerokim zakresie. Ten rok również obfitował w regaty, eventy dla firm i imprezy integracyjne.  Rejsy morskie to element stały naszej oferty, ale w tym roku zwiększyliśmy zasięg morskiego żeglowania. W sezonie odwiedziliśmy morza: Bałtyckie, Jońskie, Adriatyk, Śródziemne, Północne, Irlandzkie, Celtyckie, Egejskie no i oczywiście Ocean Atlantycki. Sezon 2017 obfitował w nowości: 

  • Uruchomiliśmy rewolucyjny na skalę kraju elektroniczny system szkolenia, który ułatwia prace instruktorom, daje jasny obraz postępów w szkoleniu kursantom oraz ułatwia zarządzanie szkoleniami oraz jachtami.
  • Pozyskaliśmy kolejne jachty do naszej floty; ( w sumie mamy już 6 jachtów wszystkie z silnikami zaburtowymi)
  • Uruchomiliśmy sklepik internetowy z naszymi gadżetami (przy współpracy z firmą Art Style) oraz nowoczesnymi sztormiakami (przy współpracy z firmą PP – Sailor)
  • Zarządzaliśmy omegami, których właścicielem jest Warmińsko – Mazurski Okręgowy Związek Żeglarski.
  • Wprowadziliśmy nowe formy szkolenia żeglarskiego w postaci kursów intensywnych, szkoleń indywidualnych oraz zajęć doskonalących umiejętności żeglarskie.
  • Czarterujemy flotę naszych jachtów na jeziorze Ukiel.
Nowości, nowości, nowości ….. koniec roku obfitował w jeszcze jedną przy współpracy z Niną i Andrzejem uruchomiliśmy oficjalnie zamiejscową bazę szkoleniową  w Tolkmicku.

Sezon 2017 w podsumowaniu wygląda różowo, ale nam to nie wystarcza ….. sezon się nie skończył, a my już myślimy o kolejnym…..

No i nie wystarczyło…. sezon 2018 za nami. Część działań pozostało w stagnacji – Ekomarina Zalewo; Baza w Tolkmicku; Olsztyńska Szkoła Windsurfingu; omegi nie zmiennie były z nami. W tym roku wyszkoliliśmy:
ponad 20 jachtowych sterników morskich; ponad 100 żeglarzy jachtowych ; ponad 150  sterników motorowodnych; ponad 50 osób; które otrzymały licencję na holowanie narciarza wodnego tylko w naszej olsztyńskiej bazie. Nasi kursanci licznie również uczestniczyli w szkoleniach SRC, nawigacji morskiej, szkoleniach bojerowych. Liczby eventów i imprez nie jesteśmy wstanie zliczyć bo trochę ich było. Rejsy morskie też cieszyły się dużym zainteresowaniem; w tym roku sezon rozpoczęliśmy i zakończyliśmy na wodach Atlantyku a w między czasie były: Morze Północne i Norweskie, Morze Bałtyckie, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie i Morze Egejskie. Pływaliśmy również na wodach Wielkich Jezior Mazurskich i Jezioraka. A po raz pierwszy uczyniliśmy „abordaż” na S/Z ZAWISZA CZARNY”;  legendarny żaglowiec został opanowany przez naszą załogę pod czujnym okiem Kapitana Waldemara Mieczkowskiego. To był pierwszy i na pewno nie ostatni taki abordaż …. kolejne rejsy już w planach 😉

Nasz flota na jeziorze Ukiel  znów się powiększyła o dwie jednostki: jedna to jednostka motorowodna a druga to jacht żaglowy o pięknej nazwie ” Zuzanka”
Kadra naszej firmy również się powiększyła o 10 nowych Młodszych Instruktorów Żeglarstwa PZŻ a część kadry podniosła swoje kwalifikacje żeglarskie.
No więc rok 2018 to znów rok sukcesów…. a jaki będzie 2019 ???? Plany już są …. Zapraszamy 

I znów mija rok i to nie jeden !!!  2021 rok to 15 rok działaności naszej firmy. W niełatwej rzeczywistości związanej z pandemią Covid – 19 musieliśmy zmienić trochę kierunki rozwoju firmy. Rozwijamy dalej szkolenia żeglarskie i motorowodne w Olsztynie i Tolkmicku, oragnizujemy nie zmiennie rejsy na morzach i oceanach świata. 

Nasz flota powiększyła się o 2 jednostki mazurskie, które czarterujemy z portu macierzystego w Rynie. 

SKYSAIL

biuro@skysail.pl
535 069 000
Siedziba: Olsztyn, ul. Kapitańska 23/13

Wszystkie prawa zastrzeżone ©2023 | Wykonano przez POWIEC.me