Bojer na zamarzniętym jeziorze
bojery

Kadra

pasjonaci żeglarstwa

Piotr

Pomysłodawca i współzałożyciel „SKYSAIL”. Wieloletni instruktor i egzaminator na stopnie żeglarskie i motorowodne. Od najmłodszych lat związany z żeglarstwem i wodą. Dzięki pogodzie ducha i łatwości nawiązywania kontaktów potrafi zadbać o dobrą atmosferę w załodze. Nikt tak jak On nie potrafi przemówić do rozsądku rozbrykanym   kursantom.  Węzły  wiąże siłą woli, a niektórzy podobno widzieli, jak pod jego surowym spojrzeniem woda sama uciekała z zęzy!

Członek Yacht Klubu Polski Olsztyn oraz KKS „Warmia” Olsztyn.  Od 2013 roku członek Komisji Szkolenia Polskiego Związku Zeglarskiego PZŻ. Od 2017 roku Przewodniczący Komisji Szkolenia w Warmińsko Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarskim.

Tomasz

Żeglarz, polonista, nauczyciel języka polskiego w III LO w Olsztynie, członek YKP Olsztyn. Zagorzały miłośnik wszelkich form aktywnego wypoczynku, wychowawca i opiekun młodzieży. Szerokie zainteresowania humanistyczno – rozrywkowe sprawiają, że sztuka polonistyczna i sztuka żeglarska doskonale się w jego przypadku uzupełniają. Od zawsze przejawiał zamiłowanie do pieśni morza, niestety objawia się to częstym ogniskowym przynudzaniem na gitarze.

Wiktor

Miłośnik żeglarstwa, „zapaleniec” sportów od siatkówki i squasha zaczynając, na szachach i rajdach kończąc. A oprócz tego ciekawy świata pedagog z pozytywnym nastawieniem do otaczającej rzeczywistości.

Arek

Olsztyniak z urodzenia jednak po ślubie zamieszkał w Jonkowie, bo z Jonkowa jest wszędzie blisko  jak mawia kierownik. Miłośnik szant i piosenki żeglarskiej, którą też czasami zanuci przy ognisku. Bardziej lubi zapach spalonej benzyny niż wiatr w żaglach. Podejmuje się prób naprawy tego co inni żeglarze popsują – czasami mu to wychodzi, twierdząc że „człowiek zepsuł – człowiek naprawi”, chociaż też twierdzi że nie ma takiej rzeczy której nie potrafi zepsuć.

Edward

Nauczyciel biologii i doświadczony instruktor żeglarstwa. Wyszkolił setki żeglarzy, większość
po dziś dzień kłania mu się w pas. Człowiek- legenda,   prawdziwa   skarbnica  gawęd,  historii   i opowiastek morskich, kiedy zaczyna opowiadać cichnie  tawerniany  gwar,  milkną  struny  gitary    i wszyscy dyskretnie wychodzą. Oprócz tego znakomity kapitan, niezapomniany nauczyciel, doskonały kolega. Członek YKP Olsztyn i KKS „Warmia”.

Andrzej

Miłośnik żeglarstwa, nauczyciel z pasją o stoickim spokoju.

Michał

Urodzony któregoś tam, zimnego października roku pańskiego 1984. Czynnie związany z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Patentowany żeglarz od 1996 roku. Bardzo lubi żeglować i chce budzić w innych miłość do tego sportu . Uczynny i miły człowiek, którego bardzo trudno zdenerwować, jeżeli jednak komuś się to uda, z pewnością nie zdąży o tym opowiedzieć.

Michał

Urodzony w Olsztynie.  W wieku 13 lat zdobył pierwszy patent żeglarski i z przyjaciółmi zaczął planować podbój jezior, mórz i oceanów. Pomimo zamiłowania do ekstremalnych sportów czuje pokorę przed wodą. Ponoć żeglował po Bałtyku przy 11 B, lecz nie ma na to świadków, a szczegóły opowieści z cyklu „Z mego krótkiego, aczkolwiek bogatego życia…” zdradza tylko na nocnych wachtach lub w zaciszach tawern. Mając głowę pełną pomysłów, chętnie służy radą i pomocą, dlatego też często jest uczestnikiem lub współorganizatorem żeglarskich zabaw dla dzieci i młodzieży.

Wojtek

Urodzony szmat czasu temu, doskonały znawca sztuki żeglarskiej, który wcześniej oddawał się pasjom lotniczym. Teraz w wolnych chwilach „cumuje” w Olsztynie, resztę czasu spędzając na wodach śródlądowych i morskich. Niezrównany kompan, gawędziarz i przyjaciel wszystkich ludzi dobrej woli.

Przemek

Dość spokojny człowiek, który nie wyobraża sobie życia bez żagli. Miłośnik teorii żeglowania, ale podkreślający, że to jednak praktyka jest najważniejsza. Niedościgniony autorytet żeglarstwa, który nawet w najcięższych warunkach z łatwością daje sobie radę. Podobno sztormy boją się jego postury, a jak mocno wieje Przemek refuje podkoszulek i śmiało żegluje dalej.

Patryk

Obecnie szkoli w Skysail oraz młodych adeptów żeglarstwa sportowego w Olsztyńskim klubie żeglarskim. Specjalizuje się w budowaniu napięcia. Zawsze pomoże każdemu który tej pomocy potrzebuje. Jest spokojnym opanowanym żeglarzem, który myśli parę kroków w przód więc nie może nic go zaskoczyć.

Katarzyna

Olsztynianka z urodzenia, socjolog z wykształcenia i żeglarka z zamiłowania. Jak wieść gminna niesie, w pierwszy rejs wypłynęła w wieku 6 lat i tak to się zaczęło. Obecnie Młodszy Instruktor Żeglarstwa z pomysłami i planami na przyszłość. Mazury zna jak własną kieszeń (wszystkie mielizny już zaliczyła) i na morzu też już bywała. W wolnej chwili podśpiewuje w Kapeli Krótka Polka.

Dominika

Miłośniczka intensywnych wrażeń! Poza żeglarstwem, w którym zakochała się od pierwszego pływania po świecie porusza się jednośladem. Gwarancja dobrej zabawy i wiecznego uśmiechu jest w tym przypadku więcej niż pewna. Poza pozytywnym nastawieniem na podium prężą się duże pokłady cierpliwości, spokoju i pracowitości. Aktywna członkini studenckiego Yacht Klubu UWM.

Sławek

Sławek pływa prawie od dzieciństwa 😉 Śpiewający żeglarz i instruktor. Lider zespołu ” Wodny Patrol” o uśmiechu szerokim jak horyzont. Jego atutami, oprócz doskonałej znajomości sztuki żeglarskiej, są: dyscyplina, takt, spokój, życzliwość, kompetencje, pogoda ducha, inteligencja, opanowanie, dobroć, cierpliwość, mądrość, szczerość, zapał, dobroć, mądrość, szczerość, dobroć, mądrość…szczerość…etc, etc.

Patrycja

Urodzona w Gdyni, osiedlona w Olsztynie. nawrócona na żeglarstwo. Podzieli się swoja pasja….

Maja

Dziennikarka radiowa z żeglarskim zacięciem. Wiedzę przekaże ze swadą nie tylko w audycji, ale i na pokładzie.

Marcin

Olsztynianin urodzony w walentynki 77, więc wodnik nawet w gwiazdach. Nie dość, że dużo mówi, to na dodatek w różnych językach, czasem doda do tego gitarę lub harmonijkę. Czynny turysta pieszy i rowerowy, wieloletni honorowy krwiodawca i miłośnik zimowych kąpieli morsów. Magister „od ryb”, ale hodowca owadożerców. Od przedszkola (Koziołek Matołek!) aż do dziś wciąż zaczytany w literaturze podróżniczej.

SKYSAIL

biuro@skysail.pl
535 069 000
Siedziba: Olsztyn, ul. Kapitańska 23/13

Wszystkie prawa zastrzeżone ©2023 | Wykonano przez POWIEC.me